Wyścig Dookoła Zalewu Szczecińskiego Jedzonko, Frajda, Czarnocin

SZTAFETA 2X150 KM

 

Przeżyj przygodę i spędź ekstra rowerowy weekend nawet, jeżeli jeszcze nie czujesz się na trasę typu ultra!

 

Znajdź towarzyszkę lub towarzysza przygody i stwórzcie sztafetę, która wspólnymi siłami pokona trasę wyścigu.

 

Pierwsza zmiana:

Czarnocin - Ueckermünde (150 km)

 

Druga zmiana:

Ueckermünde - Czarnocin (150 km)

 

Sztafety będą klasyfikowane w kategoriach MIX (kobieta + mężczyzna) i MM (mężczyzna + mężczyzna). Nagradzamy 3 najlepsze sztafety w kategorii. 

 

Dojazd do Ueckermünde we własnym zakresie. Zalecamy mieć osobę do supportu, która zawiezie do Ueckermünde zawodnika nr 2 i odbierze z punktu zmiany zawodnika 1.

 

Wyścig Dookoła Zalewu Szczecińskiego Jedzonko, Frajda, Czarnocin
Wyścig Dookoła Zalewu Szczecińskiego baza zawodów, Frajda, Czarnocin
Wyścig Dookoła Zalewu Szczecińskiego Trasa

BAZA

TRASA

  SZCZEGÓŁY TRASY

Wyścig Dookoła Zalewu Szczecińskiego Trasa

TRASA

 

Przed Nami Epickie Wyzwanie!

Wszak objechać na raz cały Zalew Szczeciński to nie lada wyczyn.

 

Czekają na nas absolutnie niezwykłe i zachwycające trasy rowerowe Pomorza Zachodniego. Tuż po starcie, o wschodzie słońca, spotkamy dzikie konie i szkockie krowy, żyjące w Parku Natury Zalewu Szczecińskiego.

 

Miniemy historyczną Osadę Słowian i Wikingów na Wyspie Wolin. Świeżo ukończonym odcinkiem szlaku dotrzemy nad Bałtyk. Jadąc wzdłuż morza, odurzeni jodem i zapachem sosnowego lasu, przekroczymy granicę Polsko-Niemiecką.   

 

Po drodze do Anklam miniemy tajemnicze rozlewiska z zatopionym lasem i zwodzony most z 1931 roku. Dalej przez ptasi raj i rezerwat Anklamer Stadtbruch do miejscowości Ueckermünde.

 

Większość trasy pokrywa się z oficjalnym przebiegiem  szlaku dookoła zalewu szczecińskiego. Nawierzchnia zróżnicowana (szuter, asfalt, drogi leśne, kostka). 

 

Punkt zmiany dla sztafet zlokalizowany będzie w miejscowości Ueckermünde, w połowie trasy.

DOJAZD

 

Dla zmotoryzowanych zawodników przygotowany będzie parking na terenie Ośrodka Frajda.

 

Najbliższa stacja kolejowa dla osób dojeżdżających na rowerze: Wolin (20 km, dojazd szutrowym szlakiem) lub Goleniów (35 km, dojazd asfaltem).

FINISZEREM BYĆ

 

Każdemu, kto ukończy Wyścig Dookoła Zalewu Szczecińskiego, należy się mega szacun! Na każdego finiszera czekać będzie za linią mety pamiątkowy medal. Najlepsze 6 zawodniczek oraz 6 zawodników nagrodzimy statuetkami i nagrodami rzeczowymi. Nagrodzimy również 3 najlepsze sztafety w kategoriach MM i MIX.

JEDZONKO

 

W pakiecie startowym znajduje się:

 

 • posiłek regeneracyjny na mecie wyścigu,
 • dostęp do wody, kawy, herbaty,
 • piwo bezalkoholowe oraz lokalne piwo z % (to ostatnie dopiero na mecie).

 

Na trasie będzie znajdować się jeden punkt odżywczy zaopatrzony w:

 

 • wodę,
 • colę,
 • banany,
 • ciastka,
 • szczecińskie paszteciki.

 

Zarówno w piątek, 17.05.2024, jak i w sobotę wieczorem, w bazie zawodów, płonąć będzie Frajdowe ognisko, przy którym można upiec dowolne przywiezione ze sobą specjały (kije będą przygotowane).

 

Dodatkowo można wykupić:

 

 • Kolacja 17.05.2024,
 • śniadanie 18.05.2025,
 • śniadanie 19.05.2024.

 

Pamiętaj, że jesteśmy na krańcu świata i możliwość zakupu czegokolwiek w promieniu 12 km jest baaardzo ograniczona. Dlatego polecamy opcję skorzystania z wyżywienia. W Czarnocinie znajduje się niewielki sklep czynny w tygodniu w godzinach 7-10 i 16-19, w weekendy . Żabka, Biedronka i Dino znajdują się w Stepnicy (12 km).

FRAJDA

 

Naszą bazą jest absolutnie cudowny ośrodek Frajda Szkoła Aktywnego Wypoczynku, zlokalizowany 100 metrów od pięknej, piaszczystej plaży Zalewu Szczecińskiego.

 

Frajda to dom z duszą, miejsce spotkań osób nieuleczalnie zarażonych miłością do outdooru i przygody. Klimat tego miejsca sprawia, że kto raz przyjedzie do Frajdy, na zawsze pozostaje uzależniony od tego miejsca.

 

Zapraszamy Cię nie tylko do samego startu. Przyjedź, odłącz się od codziennego życia na cały weekend. Usiądź z nami przy wesoło trzaskającym ognisku pod absolutnie fantastycznym czarnocińskim niebem. Odetchnij głęboko. Jesteś na końcu świata.

 

Pokoje w standardzie turystycznym, 2-8 osobowe, ze wspólnymi łazienkami, lecz pod milionem gwiazd. Gwiazd, które dzięki temu, że ośrodek zlokalizowany jest na prawdziwym krańcu świata, świecą jaśniej niż gdziekolwiek indziej.

 

Zapraszamy do przyjazdu z całymi rodzinami. To niesamowita okazja do tego, aby spędzić weekend w niezwykłym miejscu, nad Zalewem Szczecińskim. Na terenie ośrodka znajdują się boiska sportowe (do koszykówki i siatkówki plażowej), 50m od ośrodka dostępne są wysokiej jakości boiska do piłki nożnej, a stałymi mieszkańcami ośrodka są konie Lister, Jowisz i Kawon.

 

Ceny noclegów:

50 pln | osoba | noc, w domu.

25 pln | osoba | noc, pod namiotem lub w hamaku.

 

W ośrodku jest ogólnodostępna kuchnia, na terenie ośrodka są liczne ławki i stoły. Możecie również przyjeżdżać busami, kamperami i dowolnymi innymi środkami transportu.

 

Rezerwacje noclegów i pytania: tel.: +48 503 967 508, tel.: 91 41 88 381

e-mail: frajda@frajda.com.pl

 

P.S. Jeżeli zbierze się grupa młodych ludzi to zorganizujemy jakieś czadowe zajęcia (bo w końcu to jest właśnie specjalność Frajdy - absolutnie odlotowe zajęcia dla młodych ludzi).

 

Więcej o Frajdzie: https://frajda.com.pl/

PODSTAWOWE INFORMACJE

 

DYSTANS: 300 KM | SZTAFETA 2X150 KM

 

START | META: FRAJDA, CZARNOCIN

 

LIMIT CZASU: 36 GODZIN

 

TERMIN: 18-19.05.2024

 

ROWER: GRAVEL | MTB

Wyścig Dookoła Zalewu Szczecińskiego 2024

ZAPISY RUSZYŁY! DOŁĄCZ DO WYŚCIGU

Wszelkie prawa zastrzeżone: Wyścig Dookoła Zalewu Szczecińskiego © 2022

 

Strona stworzona przez: Sport Marketing Lab

DOJAZD

NAGRODY

SZTAFETA 2X150

JEDZONKO

Wyścig Dookoła Zalewu Szczecińskiego