TRASA

 

Przed Nami Epickie Wyzwanie!

Wszak objechać na raz cały Zalew Szczeciński to nie lada wyczyn.

 

Czekają na nas absolutnie niezwykłe i zachwycające trasy rowerowe Pomorza Zachodniego. Tuż po starcie, o wschodzie słońca, spotkamy dzikie konie i szkockie krowy, żyjące w Parku Natury Zalewu Szczecińskiego.

 

Miniemy historyczną Osadę Słowian i Wikingów na Wyspie Wolin. Świeżo ukończonym odcinkiem szlaku dotrzemy nad Bałtyk. Jadąc wzdłuż morza, odurzeni jodem i zapachem sosnowego lasu, przekroczymy granicę Polsko-Niemiecką.   

 

Po drodze do Anklam miniemy tajemnicze rozlewiska z zatopionym lasem i zwodzony most z 1931 roku. Dalej przez ptasi raj i rezerwat Anklamer Stadtbruch do miejscowości Ueckermünde.

 

Szczecin może być dla niektórych z Was miejscem na dłuższy odpoczynek. Regenerację sił. Nocleg. Odetchnijcie, nabierzcie sił i ruszajcie w ostatnią część trasy! Już niedaleko!

 

Większość trasy pokrywa się z oficjalnym przebiegiem  szlaku dookoła zalewu szczecińskiego. Nawierzchnia zróżnicowana (szuter, asfalt, drogi leśne, kostka). 

 

DOJAZD

 

Dla zmotoryzowanych zawodników przygotowany będzie parking na terenie Ośrodka Frajda. Najbliższa stacja kolejowa dla osób dojeżdżających na rowerze: Goleniów (35 km).

FINISZEREM BYĆ

 

Każdemu, kto ukończy Wyścig Dookoła Zalewu Szczecińskiego, należy się mega szacun! Na każdego finiszera czekać będzie za linią mety pamiątkowy medal. Najlepsze 6 zawodniczek oraz 6 zawodników nagrodzimy statuetkami i nagrodami rzeczowymi.

JEDZONKO

 

W pakiecie startowym znajduje się posiłek regeneracyjny na mecie wyścigu. Zachęcamy Cię jednak również do wzięcia udziału w Makaronowej Imprezie, która odbędzie się w piątek, 19 maja, dzień przed startem. To wspaniała okazja do tego, aby poznać innych zawodników, spędzić czas w pięknym miejscu i zrelaksować się.

 

Zachęcamy również do wykupienia Wypasionego Śniadanka Przedstartowego, które będzie serwowane przez najlepsze na świecie ciocie-kucharki, już od 4:00 rano, w dniu startu. Do naszych brzuchów wjadą naleśniki, pieczona owsianka z jabłkami, jajecznica, kanapeczki, aromatyczna kawa i herbata.

 

Pamiętaj, że jesteśmy na krańcu świata i możliwość zakupu czegokolwiek w promieniu 12 km jest baaardzo ograniczona. Dlatego polecamy opcję skorzystania z wyżywienia (Makaronowa Impreza + Wypasione Śniadanko Przedstartowe).

FRAJDA

 

Naszą bazą jest absolutnie cudowny ośrodek Frajda Szkoła Aktywnego Wypoczynku, zlokalizowany 100 metrów od pięknej, piaszczystej plaży Zalewu Szczecińskiego.

 

Frajda to dom z duszą, miejsce spotkań osób nieuleczalnie zarażonych miłością do outdooru i przygody. Klimat tego miejsca sprawia, że kto raz przyjedzie do Frajdy, na zawsze pozostaje uzależniony od tego miejsca.

 

Zapraszamy Cię nie tylko do samego startu. Przyjedź, odłącz się od codziennego życia na cały weekend. Usiądź z nami przy wesoło trzaskającym ognisku pod absolutnie fantastycznym czarnocińskim niebem. Odetchnij głęboko. Jesteś na końcu świata.

 

Pokoje w standardzie turystycznym, 2-8 osobowe, ze wspólnymi łazienkami, lecz pod milionem gwiazd. Gwiazd, które dzięki temu, że ośrodek zlokalizowany jest na prawdziwym krańcu świata, świecą jaśniej niż gdziekolwiek indziej.

 

Zapraszamy do przyjazdu z całymi rodzinami. To niesamowita okazja do tego, aby spędzić weekend w niezwykłym miejscu, nad Zalewem Szczecińskim. Na terenie ośrodka znajdują się boiska sportowe (do koszykówki i siatkówki plażowej), 50m od ośrodka dostępne są wysokiej jakości boiska do piłki nożnej, a stałymi mieszkańcami ośrodka są konie Lister, Jowisz i Kawon.

 

Ceny noclegów:

50 pln | osoba | noc, w domu.

25 pln | osoba | noc, pod namiotem lub w hamaku.

 

W ośrodku jest ogólnodostępna kuchnia, na terenie ośrodka są liczne ławki i stoły. Możecie również przyjeżdżać busami, kamperami i dowolnymi innymi środkami transportu.

 

Rezerwacje noclegów i pytania: hello@dookolazalewu.pl

 

P.S. Jeżeli zbierze się grupa młodych ludzi to zorganizujemy jakieś czadowe zajęcia (bo w końcu to jest właśnie specjalność Frajdy - absolutnie odlotowe zajęcia dla młodych ludzi).

 

Więcej o Frajdzie: https://frajda.com.pl/

PODSTAWOWE INFORMACJE

 

DYSTANS: 290 KM

 

START | META: FRAJDA, CZARNOCIN

 

LIMIT CZASU: 36 GODZIN

 

TERMIN: 19-21.05.2023

  1. pl
  2. en

START ZAPISÓW: DZIŚ!

Wszelkie prawa zastrzeżone: Velodream © 2022

 

Strona stworzona przez: Boginie Marketingu